fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!
blog-07

Porównanie opcji bezpieczeństwa Zoom – Microsoft Teams – Google Meet

Blog / Wideokonferencje

Porównanie opcji bezpieczeństwa Zoom – Microsoft Teams – Google Meet

OpcjaZoomMicrosoft TeamsGoogle Meet
Dopuszczanie uczestników do spotkania po dodatkowej akceptacji przez gospodarzaTAK Przez poczekalnię,  którą gospodarz może włączać/wyłączać nawet po rozpoczęciu spotkania.TAK Przez poczekalnię, która może być włączona /wyłączona, ale tylko przed spotkaniem, nie w trakcie.NIE Brak dodatkowej akceptacji uczestnika przez gospodarza – do spotkania może dołączyć osoba nieznana gospodarzowi, na przykład intruz.
Zamknięcie pokojuTAK Po zamknięciu pokoju nikt już się do niego nie dostanie.NIE Do pokoju zawsze może jeszcze ktoś wejść, na przykład intruz.NIE Do pokoju zawsze może jeszcze ktoś wejść, na przykład intruz.
Blokowanie uczestnikom udostępniania dokumentówTAKTAKNIE Nie można uczestnikom zablokować udostępniania dokumentów – na ekranie mogą się pojawić nieprzyzwoite treści udostępniane przez jednego z uczestników.
Blokowanie uczestnikom czatuTAK Czat jest blokowany niezależnie od przyznawania innych uprawnień. Można blokować wszystkie czaty bądź zostawić tylko te do gospodarza.TAK Możliwość czatowania (także do gospodarza), blokuje się po ustawieniu uczestnikowi odpowiedniego statusu. Zmiana tego statusu daje uczestnikowi wiele innych uprawnień – nie tylko możliwość czatowania.NIE Każdy może czatować z innymi uczestnikami pisząc na przykład nieprzyzwoite treści.
Skuteczne blokowanie mikrofonów uczestnikomTAK Gospodarz może wyłączyć uczestnikom mikrofony i dodatkowo zablokować im możliwość ich włączenia.NIE Gospodarz może wyłączyć mikrofony, ale użytkownik może je natychmiast włączyć. Uczestnik może puszczać głośną muzykę lub wykrzykiwać obraźliwe słowa pod adresem nauczyciela lub innych uczestników spotkania.NIE Gospodarz może wyłączyć mikrofony, ale użytkownik może je natychmiast włączyć. Uczestnik może puszczać głośną muzykę lub wykrzykiwać obraźliwe słowa pod adresem nauczyciela lub innych uczestników spotkania.
Wyłączanie uczestnikom kameryTAKNIE Gospodarz nie może wyłączyć kamery uczestnikowi, gdy ten pokazuje obraźliwe treści lub gesty.NIE Gospodarz nie może wyłączyć kamery uczestnikowi, gdy ten pokazuje obraźliwe treści lub gesty.
Możliwość nagrywania spotkań przez gospodarza spotkaniaTAK Dowód w celu ustalenia przebiegu ewentualnego incydentu.TAK, ale: nie jest nagrywana biała tablicy i notatki. Może być utrudnione ustalenie przebiegu ewentualnego incydentu związanego z pojawieniem się na białej tablicy niecenzuralnych słów.NIE Nie ma w ogóle możliwości nagrywania, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia ustalenie przebiegu ewentualnego incydentu.
Blokowanie nagrywania spotkań przez uczestnikówTAK Po zablokowaniu uczestnik nie może nagrać spotkania na przykład w celu umieszczenia go w Internecie.TAK Po zablokowaniu uczestnik nie może nagrać spotkania na przykład w celu umieszczenia go w Internecie.NIE Nagrywanie spotkań w ogóle nie jest możliwe, więc nie ma opcji blokowania tej funkcji.
Raportowanie nagannych zachowań uczestników do producenta systemuTAK Gospodarz może wprost z systemu wysłać do Zooma pełny raport dotyczący nagannego zachowania uczestnika lub zgłosić go jako intruza.NIE
TAK
 Jako opcja zgłoś problem.
Usuwanie uczestnika
TAK

TAK

TAK
Uwierzytelnianie uczestników
TAK

TAK

TAK
Możliwość wyboru centrum danychTAK Zoom podaje ulokowanie swoich centrów danych. Można usunąć nieodpowiadające, np. Chiny.NIE Microsoft nie podaje ulokowania swoich centrów danych, nie można usunąć nieodpowiadających. Nie ma pewności czy ruch nie przechodzi np. przez Chiny.NIE Google nie podaje ulokowania swoich centrów danych, nie można usunąć nieodpowiadających. Nie ma pewności czy ruch nie przechodzi np. przez Chiny.
Instalacja we własnej chmurzeTAK Oprócz chmury Zooma możliwość instalacji systemu on-premise, co daje dodatkowe warstwy zabezpieczeń.NIE Tylko chmura Microsoft. Użytkownik zawierza swoje bezpieczeństwo wyłącznie firmie Microsoft.NIE Tylko chmura Google. Użytkownik zawierza swoje bezpieczeństwo wyłącznie firmie Google.
Spełnienie wymagań RODOTAKTAKTAK

Porównanie opracowano na podstawie:

1. własnego doświadczenia z użytkowania wymienionych systemów,

2. dokumentacji technicznej wymienionych systemów oraz informacji na forach, m.in Microsoft TechCommunity,

3. odpowiedzi udzielonych na naszej stronie Facebook po naszym zapytaniu w kwestii bezpieczeństwa; pod uwagę braliśmy odpowiedzi podane przez osoby twierdzące, że są ekspertami w zakresie Microsoft Teams i Google Meet.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *