fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!
Zoom-edukacja-1-1024x664

Zoom liderem w raporcie Gartner Magic Quadrant 2020

Blog / Wideokonferencje

Zoom liderem w raporcie Gartner Magic Quadrant 2020

Gartner, wiodąca na świecie firma zajmująca się badaniami i doradztwem w zakresie technologii informatycznych, umieściła Zoom w kwadracie liderów raportu Magic Quadrant 2020 dotyczącym rozwiązań wideokonferencyjnych.

Rozwiązania wideokonferencyjne łączą komunikację, współpracę i udostępnianie treści, umożliwiając wirtualne spotkania w różnych przypadkach ich użycia. Poniższe badania pomagają liderom w dziedzinie aplikacji cyfrowych określić dostawców najlepiej dostosowanych do ich potrzeb.

Według raportu Gartnera wydatki użytkowników końcowych na globalne rozwiązania do spotkań wideokonferencyjnych przyniosą 11% (2019-2024) złożonej rocznej stopy wzrostu (CAGR), ponieważ różne organizacje coraz częściej przyjmują elastyczne style pracy i usługi spotkań w chmurze, które tę elastyczność zapewniają.

Do 2024 r. praca zdalna i zmieniająca się demografia siły roboczej wpłyną na spotkania przedsiębiorstw. Tylko 25% będzie odbywać się osobiście, w porównaniu z 60% obecnie.

74% firm w wyniku ich doświadczeń podczas przymusowej izolacji spowodowanej przez COVID-19, planuje na stałe przejść do pracy zdalnej. Do 2023 r. 50% wszystkich systemów sal wideokonferencyjnych będzie opartych na urządzeniach z systemem Android lub Windows, a nie na tradycyjnych kodekach wideo.

Rynek systemów wideokonferencyjnych

Wykorzystanie rozwiązań do obsługi spotkań gwałtownie wzrosło w 2020 roku z powodu zamknięcia biur związanego z pandemią. Wszyscy dostawcy w tym segmencie rynku zgłosili bezprecedensowy popyt na rozwiązania do spotkań wideo. Firmy, instytucje edukacyjne i agencje sektora publicznego szukały skutecznych sposobów, aby pomóc pracownikom i studentom. Chcieli by pozostali oni w kontakcie i zachowali produktywność w domu. Organizacje musiały działać szybko, aby utrzymać działalność, dlatego poszukiwały łatwych w użyciu rozwiązań do spotkań wideo. Wielu dostawców na tym rynku zareagowało, udostępniając bezpłatnie swoje rozwiązania konferencyjne. To wygenerowało wartość firmy dla obecnych i potencjalnych klientów.

W rezultacie przyjęcie tych usług szybko się rozszerzyło, nie tylko w przypadku spotkań biznesowych, celów edukacyjnych i zdalnej opieki nad pacjentem, ale jako część codziennego życia ludzi. którzy chcieli pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Nabożeństwa religijne, zajęcia jogi, degustacje wina i inne wydarzenia towarzyskie przeniesiono do sieci. Rozwiązania konferencyjne zapewniły platformę technologiczną, która umożliwiła te doświadczenia. Gartner spodziewa się pozytywnego wpływu na przyjęcie w przedsiębiorstwach rozwiązań wideokonferencyjnych, dzięki czemu pracownicy będą czuli się bardziej komfortowo i pewniej podczas spotkań zdalnych, będąc poza pracą.

Gartner widzi wzrost zapotrzebowania na rozwiązania w zakresie nowych zastosowań. Są tto na przykład spotkania rady miejskiej online, wirtualne sale sądowe i scenariusze zdalnej. W miarę rozszerzania się przypadków użycia dostawcy rozwiązań do obsługi spotkań będą musieli rozszerzyć swoje zestawy funkcji.

Zoom liderem wśród systemów wideokonferencyjnych

Zoom jest liderem w raporcie Magic Quadrant. Oferuje rozwiązania takie jak Zoom Meeting i Zoom Video Webinar, a także konfiguracje Zoom Room z urządzeniami sprzętowymi partnerów. Rozwiązania konferencyjne Zoom spełniają szeroką gamę ugruntowanych i nowo zdefiniowanych scenariuszy spotkań wirtualnych. Rozwiązania te mogą być wdrażane jako oprogramowanie lokalne, hybrydowe w chmurze, usługi zarządzane lub chmura dedykowana. Działalność handlowa i usługowa Zoom jest zróżnicowana geograficznie. Jego wizja rozwiązań do spotkań obejmuje inwestycje wspierające strategie rozwiązań dla rynku wertykalnego, sprzętu jako usługi, wzmocnionych funkcji bezpieczeństwa i osadzania doświadczeń wideo we wspólnych przepływach pracy w przedsiębiorstwie.

Szerokie zastosowanie: popularność Zoom jest świadectwem koncentracji na projektowaniu zorientowanym na użytkownika, niezawodności usług i elastycznych modelach zużycia. Jego ugruntowana opcja użycia freemium przyciągnęła ogromną liczbę konsumentów i przedsiębiorstw podczas przymusowej izolacji COVID-19.

Uwzględnia rozszerzające się przypadki użycia. Rozbudowany zestaw funkcji Zoom i poszerzające się portfolio stwarzają możliwości efektywnego wykorzystania jego rozwiązań do spotkań w różnych przypadkach użycia. Pozwala na wykorzystanie go w sektorze publicznym, sektorze edukacji na wszystkich poziomach, opiece zdrowotnej i usługach finansowych.

Proces oferowania. Zoom zachowuje elastyczność w procesie oferowania nowych klientów. Pomaga tworzyć oferty spełniające wymagania użytkownika końcowego, IT i zaopatrzenia organizacji, której sprzedaje.

Kwestie bezpieczeństwa: Zoom usunął wszystkie luki w zabezpieczeniach i system jest całkowicie bezpieczny.

(Źródło: https://www.gartner.com/doc/reprints?id=1-2468658S&ct=200917&st=sb&s=03)

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *