fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!
Bary wideokonfrencyjne: Porównanie Sofeno i Poly

Bary wideokonferencyjne: Porównanie Sofeno VCB500 i Poly Studio X50

Blog / Wideokonferencje

Bary wideokonferencyjne: Porównanie Sofeno VCB500 i Poly Studio X50

Bary wideokonferencyjne to urządzenia typu all-in-one, które integrują kamerę, głośniki oraz mikrofony w jednym urządzeniu. Takie rozwiązania pozwalają bardzo szybko wyposażyć sale konferencyjne i przygotować je do prowadzenia spotkań online.

Bary wideokonferencyjne idealnie sprawdzą się w małych i średnich salach, jednak jeżeli podłączymy do nich dodatkowe mikrofony, mogą też wyposażyć duże sale konferencyjne.

Poniżej przedstawiamy porównanie dwóch barów wideokonferencyjnych – Poly Studio X50 oraz tańszej opcji – Sofeno VCB500.

SOFENO VCB500

Sofeno-VCB500

To niedrogie urządzenie przeznaczone głównie do małych sal konferencyjnych i ciasnych pomieszczeń. Bar wyposażony jest w kamerę Ultra HD 4K z szerokim polem widzenia (110°) i 4-krotnym zoomem cyfrowym, dzięki czemu każda osoba w pomieszczeniu jest dobrze widoczna. Kamera jest w stanie uchwycić wszystkich uczestników spotkania w swoim polu widzenia oraz automatycznie ich wykadrować. Urządzenie posiada również 6 wbudowanych mikrofonów zbierających głos z ponad 4 metrów oraz głośnik HD o mocy 20W. VCB500 wyposażony jest również w uchwyt, który pozwala na montaż urządzenia na górze lub na dole większości ekranów oraz monitorów.

Bar jest kompatybilny z systemami takimi jak Linux, Windows, Android itp. oraz różnymi systemami wideokonferencyjnymi. W tym Skype dla firm, BlueJeans, Broadsoft, LifeSize Cloud, Vidyo, Slack, Vidyo, WebEx, Join.Me, Microsoft Teams, GoToMeeting i Zoom itp. VCB500 nie wymaga instalowania żadnych sterowników lub specjalnego oprogramowania. Instalacja zajmuje tylko kilka sekund i odbywa się za pomocą USB. Wystarczy połączyć urządzenie z komputerem lub monitorem za pomocą USB, co czyni go prostym rozwiązaniem do wideokonferencji typu plug-and-play.

W zestawie znajduje się również pilot do sterowania urządzeniem.

Więcej informacji

POLY STUDIO X50

Poly Studio x50

Jest to już większe oraz droższe rozwiązanie przeznaczone głównie do małych i średnich sal konferencyjnych. Bar wyposażony jest w kamerę 4K z polem widzenia 120° i 5-krotnym zoomem cyfrowym. Kamera posiada także funkcję automatycznego kadrowania oraz śledzenia lektora. Studio X50 wyposażony jest w pięć mikrofonów o zasięgu zbierania głosu z ponad 7 metrów oraz dwa głośniki stereo o mocy 20W. Przetwornik dźwięku i technologia blokowania szumów pozwalają usłyszeć każde słowo bez rozpraszania uwagi uczestników spotkania. W zestawie jest również uchwyt, który pozwala zamocować urządzenie w dowolnym miejscu.

Bar wideokonferencyjny Poly Studio X50 jest łatwy w instalacji oraz zarządzaniu. Do korzystania z niego nie potrzeba wielu kabli, ani nawet komputera, ponieważ posiada wbudowaną obsługę wiodących usług wideo w chmurze. Poly Studio X oferuje obsługę platform Video-as-a-Service (VaaS), w tym Zoom i Microsoft Teams, bez konieczności korzystania z komputera. Ponadto obsługuje H.323 i SIP, co umożliwia łatwe połączenie z dowolnymi standardowymi rozwiązaniami wideo lub bramą VaaS.

Poly Studio X50 można połączyć z intuicyjnym i kompaktowym panelem sterującym TC8, który znacznie ułatwia zarządzanie wideokonferencjami oraz aktualizacjami. 8-calowy tablet jest prosty w obsłudze i konfiguracji – automatycznie łączy się z X50, w chwili gdy urządzenia znajdą się w tej samej sieci.

Więcej informacji

Tabela porównawcza

SOFENO VCB500POLY STUDIO X50
KameraKamera 4K ePTZ
6 x zoom cyfrowy
Pole widzenia: 110
Automatyczne kadrowanie
Kamera 4K UHD 2160p
5 x zoom cyfrowy
Pole widzenia: 120
Automatyczne kadrowanie
Funkcja podążania za lektorem
MikrofonyWbudowane 6 mikrofonów
Zasięg zbierania głosu w promieniu ok. 4,88m
Eliminacja echa akustycznego
Wbudowane 5 mikrofonów
Zasięg zbierania głosu w promieniu ok.7,6m
Eliminacja echa akustycznego
GłośnikiWbudowany głośnik
Moc wzmacniacza: 20W
Wbudowane 2 głośniki stereo
Moc: RMS: 20W, Maks: 40W
Główne portyUSB 3.0
Zasilacz
USB 3.0 i USB-C
Wejście HDMI i 2x wyjście HDMI
Wejście i wyjście audio 3,5mm
Wymiary602mm x 93mm x74mm762mm x 102mm x102mm
Waga1,76kg2,54kg
AkcesoriaPilotPanel sterujący TC8

Podsumowując, oba bary wideokonferencyjne dobrze sprawdzą się w mniejszych salach konferencyjnych. Jeżeli potrzebujemy profesjonalnego urządzenia, wysokiej jakości rekomendujemy zakup Poly Studio X50. Natomiast jeżeli zależy nam głównie na niskiej cenie to Sofeno VCB500 jest bardzo dobrym urządzeniem w stosunku ceny do jakości.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyposażeniem sali w bar wideokonferencyjny lub chcesz dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach – zapraszamy do kontaktu.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *