fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!
Praca hybrydowa

Przygotowanie firmy do przejścia na pracę hybrydową

Biznes / Tips / Wideokonferencje

Przygotowanie firmy do przejścia na pracę hybrydową

Do niedawna firmy stosowały głównie jeden z dwóch modeli pracy. Pracę w biurze, gdzie wszyscy są tam codziennie, lub zdalnie, gdzie pracownicy pracują w lokalizacjach poza siedzibą. Jednak ostatnie wydarzenia na świecie zmusiły wiele firm do zmian. Wraz z najnowszymi postępami technologicznymi, wiele organizacji rozważa przejście na pracę hybrydową. W tym modelu pracownicy mają możliwość pracy w biurze, pracy zdalnej lub połączenia obu sposobów.

Aby skutecznie wspierać hybrydową pracę, firma musi zapewnić odpowiedni sprzęt swoim pracownikom. Odpowiednie wyposażenie sal konferencyjnych umożliwia organizacjom tworzenie dynamicznych przestrzeni konferencyjnych, które odpowiadają ich potrzebom. Obecnie dostępne są zestawy oraz sprzęty, które sprawdzą się zarówno w małych przestrzeniach, jak i w bardzo dużych salach konferencyjnych. Pozwoli to pracownikom na korzystanie z najnowocześniejszych funkcji. Jak np. bezprzewodowe udostępnianie ekranu, bezdotykowe sterowanie, adnotacje w czasie spotkania online i wiele więcej.

Sprawdź zestawy do Zooma lub MSTeams.

Praca zdalna z domu

Korzyści z pracy hybrydowej

Istnieje wiele korzyści z wprowadzenia modelu pracy hybrydowej do firmy. Praca hybrydowa zapewnia pracownikom większą elastyczność, ponieważ mogą pracować z dowolnego miejsca. Mogą pracować w biurze, w domu, na lotnisku przed podróżą służbową, czy nawet będąc za granicą. Danie pracownikom możliwości wyboru, kiedy chcą przyjść do biura, daje im więcej czasu na koordynację życia osobistego i zmniejsza stres. Hybrydowy model pracy pozwala też na rekrutację najlepszych pracowników. Daje pracodawcom dostęp do szerszej puli kandydatów, również tych mieszkających poza granicami kraju.

Jeśli jednak hybrydowy model pracy nie zostanie odpowiednio wdrożony i zarządzany, może stworzyć wyzwania w całej organizacji. Jednym z głównych problemów jest brak równości między pracownikami w biurze i zdalnymi. Spotkania osobiste są prawdopodobnie bardziej angażujące niż spotkania online. Zdalni pracownicy mogą czuć się wykluczeni podczas wirtualnych spotkań, jeśli nie mają takich samych możliwości jak ich koledzy w biurze. Kolejny problem może pojawić się podczas organizacji imprez integracyjnych. Może być to trudne, gdy pracownicy pracujący z dowolnego miejsca i nie są w stanie uczestniczyć osobiście. Dodatkowo, jeśli pracownicy nie zostaną odpowiednio przeszkoleni w zakresie korzystania z rozwiązań technologicznych, może to stworzyć znaczące bariery.

Hybrydowa praca na świecie

Wiele organizacji ponownie zastanawia się nad swoimi działaniami oraz preferencjami pracowników. Pewne staje się, że praca hybrydowa pozostanie w wielu firmach. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez wiodących analityków, pracodawcy doceniają wartość pracy hybrydowej.

W raporcie McKinsey większość dyrektorów poinformowała o poprawie wydajności swojej firmy, wzroście satysfakcji klientów, wydajności indywidualnej i zespołowej oraz zaangażowania pracowników w porównaniu z poziomami sprzed pandemii. McKinsey potwierdził również, że dziewięć na dziesięć organizacji zamierza w przyszłości łączyć pracę zdalną i z pracą w biurze.

W ankiecie Gartnera przeprowadzonej w 2020 roku, 90% pracodawców stwierdziło, że całkowicie ufa pracownikom pracującym w domu. 75% uważa, że ​​pracownicy są tak samo wydajni pracując w domu, jak w biurze.

Z badań wynika, że pracownicy są również chętni na przejście na pracę hybrydową. W ankiecie przeprowadzonej niedawno przez SurveyMonkey i Zoom około dwie trzecie (65%) respondentów, którzy pracowali w domu w ciągu ostatniego roku, stwierdziło, że hybrydowe środowisko pracy jest ich idealnym modelem. Zgodnie z ankietą Gartnera z 2020 roku 25% pracowników wybrałoby pracę w domu, jako swoje główne miejsce pracy. 45% chciałoby pracować w domu przez dwa do trzech dni w tygodniu. Badania potwierdzają, że większość firm i pracowników opowiada się za hybrydowym modelem pracy. Jednak 68% ankietowanych firm nie ma planu przejścia na pracę hybrydową.

Praca hybrydowa - porady

Poniżej znajduje się kilka najlepszych porad dotyczących pracy hybrydowej, które pomogą firmom przygotować się do nowego modelu pracy.

Najlepsze porady dotyczące pracy hybrydowej

Firmy i ich pracownicy muszą ściśle ze sobą współpracować, aby stworzyć efektywne hybrydowe środowisko pracy. Oto niektóre z najlepszych praktyk dla firm, które chcą wdrożyć hybrydowy model pracy:

  • Utrzymuj stałe połączenie ze swoimi zespołami. Praca z rozproszonymi pracownikami wymaga ciągłej komunikacji i współpracy. Dlatego warto używać skutecznych rozwiązań, takich jak np. aplikacja do obsługi wiadomości lub rozwiązanie do telefonu biznesowego, aby zapewnić bezproblemowe łączenie się ze współpracownikami. Organizowanie wirtualnych wydarzeń integracyjnych pomaga również cementować relacje między członkami zespołu, nawet jeśli nigdy nie spotkali się osobiście.
  • Utwórz solidną bibliotekę zasobów. Zapewnienie solidnych zasobów, ułatwi rozproszonym pracownikom ich pracę. Szkolenia w zakresie korzystania z technologii oraz programów pomogą zwiększać wiedzę pracowników oraz utrzymywać bezpieczeństwo urządzeń i kont. Stworzenie biblioteki nagranych materiałów i sesji szkoleniowych pozwoli pracownikom na dostęp do informacji i materiałów, których potrzebują, aby skutecznie pracować hybrydowo.
  • Zapewnij spójność między rozwiązaniami w miejscu pracy. Korzystanie z różnych aplikacji i programów utrudnia hybrydowym pracownikom ustalenie, którego rozwiązania należy użyć w różnych sytuacjach, a jednocześnie może być trudne i kosztowne. Wdrażając rozwiązanie do ujednoliconej komunikacji, pracownicy mogą cieszyć się bezproblemową pracą, w której ich telefony, czaty, spotkania online itp. znajdują się na tej samej platformie.
  • Aby skutecznie wspierać hybrydową pracę, firma musi zapewnić odpowiedni sprzęt swoim pracownikom. Odpowiednie wyposażenie sal konferencyjnych umożliwia organizacjom tworzenie dynamicznych przestrzeni konferencyjnych, które odpowiadają ich potrzebom. Obecnie dostępne są zestawy oraz sprzęty, które sprawdzą się zarówno w małych przestrzeniach, jak i w bardzo dużych salach konferencyjnych. Pozwoli to pracownikom na korzystanie z najnowocześniejszych funkcji, jak np. bezprzewodowe udostępnianie ekranu, bezdotykowe sterowanie, adnotacje w czasie spotkania online i wiele więcej.

Sprawdź zestawy do Zooma lub MSTeams.

Sprzęt do pracy hybrydowej
  • Zapewnij rozwiązania, które dają wszystkim pracownikom te same możliwości. Jeśli niektórzy pracownicy są w biurze, a inni pracują zdalnie, powinieneś zapewnić im rozwiązania, których potrzebują do stworzenia środowiska komunikacyjnego, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dostarczając rozwiązania, które pozwalają Twoim zespołom współpracować online, tworzyć wolne od zakłóceń środowisko i mieć takie same możliwości, jak pracownicy w biurze, możesz zapewnić, że Twoje zespoły będą produktywne i skuteczne, bez względu na to, gdzie zdecydują się pracownicy.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *