fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!
30 tys. dla bibliotek

Nawet 30 tys. zł. dla bibliotek w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021”

Biznes / Blog / Wydarzenia

Nawet 30 tys. zł. dla bibliotek w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021”

Do 23 sierpnia 2021 roku można składać wnioski na dofinansowanie biblioteki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021” organizowanego przez Instytut Książki. Biblioteki mogą uzyskać aż 30 tys. zł. na zakup sprzętu takiego jak między innymi monitory interaktywne, kamerki internetowe, słuchawki.

Biblioteka

„Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.”

Aby złożyć wniosek należy wypełnić go za pomocą generatora dostępnego na stronie Instytutu Książki (https://instytutksiazki.pl/kraszewski/), a następnie wydrukować go i przesłać na adres Instytutu Książki wraz z podpisem i pieczęcią.

Dofinansowanie mogą uzyskać samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi, a także samorządowe instytucje kultury, w których skład wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

W ramach programu biblioteki mogą starać się o dofinansowanie na zakup komputerów, oprogramowania oraz urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 tys. zł. Maksymalna kwota tego dofinansowania to 30 tys. zł, a minimalna 10 tys. zł.

Regulamin programu można znaleźć TUTAJ.

Sprzęt do bibliotek
Poniżej przygotowaliśmy naszą listę produktów dla bibliotek, które spełnią wymagania programu:

Monitory interaktywne:

DTEN ME

DTEN ME – to profesjonalny, elegancki i lekki monitor all-in-one. Kompaktowy rozmiar 27’’ i lekkość urządzenia pozwała swobodnie przenosić i umieszczać go w każdym wygodnym miejscu. Co więcej, monitor wyposażony jest w 3 inteligentne szerokokątne kamery, 8 mikrofonów oraz wyświetlacz Multi Touch. Rozwiązanie DTEN ME umożliwia bezproblemowe prowadzenie wideokonferencji za pomocą Zoom Rooms.

Benq-RM5502K

BenQ RM5502K – to 55 calowy monitor interaktywny. Monitor wyposażony jest w funkcję EZWrite 5 do tworzenia notatek oraz usługę AMS, dzięki której użytkownicy mogą zapisywać materiały bezpośrednio w chmurze. Benq zapewnia również rozwiązanie ochrony oczu, 20- punktowy dotyk, zgodność wielu platformowych Systemów Operacyjnych oraz Antybakteryjny Ekran Dotykowy (AG+).


Słuchawki:

Obraz zestawu słuchawkowego Yealink YHS36 Dual

Yealink  UH36 Dual to profesjonalny zestaw słuchawkowy USB. Słuchawki zapewniają wysokiej jakości dźwięk oraz wyjątkowy komfort użytkowania. Poza tym, słuchawki te są wyposażone w USB i jack 3,5mm. Dzięki temu z łatwością można podłączyć je do różnych urządzeń (Telefonu, komputera, tabletu i smartfona).

Obraz zestawu słuchawkowego Yealink YHS34 Dual

Yealink UH34 Dual – to profesjonalny, przewodowy zestaw słuchawkowy USB. UH34 oferuje lekką obudowę, która jest wygodna w noszeniu nawet przez cały dzień. UH34 posiadają również wysokiej jakości głośnik. Natomiast redukcja szumów w tle zapewnia bogatsze oraz wyraźniejsze wrażenia. Słuchawki działają od razu po wyjęciu z pudełka, a konfiguracja USB typu plug-and-play zapewnia łączność z komputerem.

Obraz zestawu słuchawkowego Yealink YHS34 Dual

Yealink YHS34 – to profesjonalny, analogowy, nagłowny zestaw słuchawkowy. Zestaw obsługuje funkcję QD (Quick Disconnect) i zapewnia krystalicznie czysty dźwięk oraz lekką obudowę, która jest wygodna w noszeniu, nawet przez cały dzień.


Kamery internetowe:

Obraz kamery internetowej Sofeno CC18

Sofeno CC18 – to  kamera Full HD USB, o rozdzielczości 1920×1080 oraz polu widzenia 90 stopni. Kamera jest kompatybilna z laptopami, komputerami stacjonarnymi (PC/Mac) i innymi urządzeniami z portem USB. Co więcej, Sofeno CC18 zawiera wbudowany mikrofon z redukcją szumów oraz z 1,5-metrowym zasięgiem odbioru głosu.

Obraz kamery wideokonferencyjnej Sofeno AC420

Sofeno AC420 – to kamera 4K Ultra HD z rozdzielczością 3264 x 2448. Kamera wyposażona jest w obiektyw o szerokim kącie 90° z autofokusem oraz wbudowany wielokierunkowy mikrofon cyfrowy z algorytmem tłumienia szumów. Co więcej, AC420 jest kompatybilna z laptopami, komputerami stacjonarnymi (PC / Mac) i innymi urządzeniami z portem USB.

Obraz kamery wideokonferencyjnej Minrray MG104

Kamera Minrray MG104 – zaprojektowana jest do spotkań wideokonferencyjnych. Kamera ta posiada pole widzenia – 80° oraz wysoka rozdzielczość Full HD 1080p, co pozwala jej uchwycić więcej szczegółów. Zawiera także dwa wbudowane mikrofony z wyciszaniem szumów oraz zasięgiem odbioru głosu do 3 metrów.


Zestawy głośnomówiące:

Yealink CP700

Yealink CP700 – to przenośny zestaw głośnomówiący, który bezproblemowo można podłączyć do komputera, tabletu lub smartfon za pośrednictwem parowania Bluetooth lub USB. Co więcej, CP700 wyposażony jest w jakość głosu Yealink HD. Posiada dwa wbudowane mikrofony dookólne. Umożliwia przechwytywanie głosu w 360-stopniach oraz eliminację echa.

Obraz przenośnego zestawu głośnomówiącego Yealink CP900

Yealink CP900 – to przenośny zestaw głośnomówiący o wysokiej wydajności. CP900 umożliwia podłączenie go do komputera, tabletu, czy smartfona za pomocą USB lub przez parowanie Bluetooth. Co więcej, zestaw zawiera 6-mikrofonów odbierających głos w zakresie 360 ​​stopni. Posiada także funkcję usuwania echa. Bateria umożliwia rozmowę nawet przez 12 godzin.

Yealink Mspeech

Yealink MSpeech – zestaw głośnomówiący USB. Zapewnia funkcje sztucznej inteligencji, w tym rozpoznawanie głosu, transkrypcję, tłumaczenie Cortana. Posiada także 10 wbudowanych mikrofonów MEMS i 4- watowe głośniki, zapewnia dźwięk HD.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *