fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!

Blog

GPON

51
Blog / Business / Huawei

GPON

Rozwinięciem skrótu GPON jest Gigabit Ethernet passive optical network (PON). Wykorzystuje szerokopasmowy standard komunikacji (ATM) dla głosu, Ethernet dla danych i własnościową enkapsulację dla głosu. Oznacza to, że używa komórek o stałej wielkości zamiast pakietów danych o zmiennej wielkości. Oferuje szybsze Gbps niż EPON (Ethernet passive optical network) na pasmach downstream i upstream.

System GPON składa się z optycznego terminala liniowego (OLT), który łączy ze sobą kilka optycznych terminali sieciowych (ONTs/ONUs) za pomocą pasywnej optycznej sieci dystrybucyjnej (ODN). 

GPON wspiera:

  • Usługi triple-play (VoIP, Data i IPTV), zapewniając konkurencyjne rozwiązania all-services.
  • Wyższe prędkości transmisji danych i przepustowości
  • Duży zasięg 
  • Zwiększone bezpieczeństwo i szyfrowanie danych (obsługuje długość bloku 128 bitów i długości klucza 128, 192 i 256 bitów).
  • Wszystkie rodzaje protokołów Ethernet

GPON oferuje:

  • Najwyższą jakość usług (QoS)
  • Możliwość dynamicznego przydzielania pasma
  • Elastyczność

System GPON jest popularnym wyborem wśród głównych operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie. A ponieważ daje możliwość konsolidacji wielu usług na jednej światłowodowej sieci, to właśnie dlatego ludzie wybierają GPON zamiast innych technologii.

Charakterystyka i sposób działania:

GPON jest siecią dostępową typu point-to-mulipoint. Główną cechą jest to, że wykorzystuje pasywne splittery w światłowodowej sieci dystrybucyjnej (ODN). Dzięki temu jeden pojedynczy światłowód zasilający od dostawcy usług internetowych (ISP) może obsługiwać wiele domów lub firm. Fiber optic oznacza, że technologia światłowodowa wykorzystuje kable do przesyłania światła

Na przykład, jako punkt startowy systemu GPON uczynimy terminal linii optycznej (OLT) w siedzibie dostawcy usług internetowych (ISP).

Z tego punktu wysyłane są usługi internetowe, głosowe/telefoniczne oraz usługi danych telewizyjnych, które świadczy dostawca usług internetowych. 

Dane te wędrują wzdłuż jednowłóknowej optycznej sieci dystrybucyjnej (ODN) aż do pasywnego splittera optycznego.

Gdy dane docierają do splittera, splitter rozbija sygnał świetlny na wiele sygnałów, aby rozdzielić je do poszczególnych urządzeń ONT/ONU w domu lub w firmie, aby zapewnić dostęp do tych usług. Urządzenia ONT/ONU są punktami końcowymi.

Jeżeli zaciekawił cię artykuł i jesteś zainteresowany/a urządzeniami GPON, zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami, którzy opowiedzą więcej o naszej ofercie z Huawei Enterprise.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *