fbpx
Odwiedzając internetowego bukmachera Mostbet com w Polsce, uzyskasz najprzyjemniejsze wrażenia z bogatej oferty zakładów sportowych i gier kasynowych online. Na szczególną uwagę zasługują wysokie kursy, różnorodne bonusy i promocje, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prosta rejestracja i szybka wypłata środków. A jeśli pobierzesz aplikację mobilną, Twoja gra stanie się jeszcze jaśniejsza!

Blog

Czym jest IP PBX?

dinstar
Blog

Czym jest IP PBX?

IP PBX to internetowa odmiana systemu telefonicznego ( PBX = Private Branch Exchange). Użytkownicy takiego internetowego systemu telefonicznego mogą dowolnie wybierać podłączone firmy telefoniczne. Zapraszamy do dalszej części artykułu, gdzie zostanie wyjaśnione czym jest IP PBX.

Funkcje
Podstawowe funkcje usługowe (np. bezpłatne rozmowy telefoniczne pomiędzy połączonymi abonentami, przekierowanie połączeń, przełączanie itp.) konwencjonalnego systemu telefonicznego są obsługiwane na wynajętym serwerze, np. w centrum danych. Konwencjonalna technika systemowa nie jest już wymagana w gospodarstwach domowych lub biurach. Ten wariant systemu telefonicznego jest możliwy w połączeniu z telefonią internetową ( Voice-over-IP ).

Telefon SIP lub konwencjonalny telefon w połączeniu ze specjalnym adapterem dla protokołu SIP jest logicznie połączony z IP-PBX przez Internet. Funkcje przełączania odbywają się na serwerze za pomocą specjalnego oprogramowania. Istnieje wiele komercyjnych dostawców dla tego, ale oprogramowanie open source Asterisk, pierwotnie opracowane przez Marka Spencera, jest szeroko stosowane. Oprócz zwykłych funkcji wybierania numerów, to oprogramowanie GPL może być również wykorzystywane do wdrażania automatycznych sekretarek, konferencji telefonicznych i złożonych menu głosowych.

All-IP opisuje zapewnienie technologii transportowej, np. przez Telekom. Z kolei Voice over IP to rzeczywista technologia telefoniczna, która umożliwia wykonywanie połączeń przez taką sieć All-IP. Ponieważ jedno bez drugiego nie ma sensu, w zasadzie nie jest ważne, którego terminu używają.

Sposób działaniaKorzyści
Użytkownicy mogą dzwonić do siebie za darmo. Dzięki temu firmy odnotowują niższe koszty sprzętu, oprogramowania i zasilania dla użytkowników. Funkcje usługowe są udostępniane w sposób przejrzysty i niezauważalny. Kolejna korzyść to złożona obsługa połączeń (na przykład jak w call center) – może być ona również modelowana ekonomicznie dla kilku użytkowników. Podłączeni abonenci mogą znajdować się w dowolnym miejscu na świecie, a ich telefony muszą być jedynie połączone z serwerem IP-PBX za pomocą niezawodnego połączenia internetowego.

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *